Halo World Championship 2016/Participants

From Halo Esports Wiki
Jump to: navigation, search


Overview   Season Overview   Participants   Full Results   Scoreboards    

Qualified from NA Regional Finals[edit]

Counter Logic Gaminglogo std.pngCounter Logic Gaming
Country Alias Name
SnakeBite Paul Duarte
Royal 2 Mathew Fiorante
Lethul Tony Campbell, Jr.
Frosty Bradley Bergstrom
Denial Esportslogo std.pngDenial Esports
Country Alias Name
ContrA Cody Szczodrowski
PreDevoNatoR Devon Layton
bubu dubu Jesse Moeller
Huke Cuyler Garland
Evil Geniuseslogo std.pngEvil Geniuses
Country Alias Name
Snip3down Eric Wrona
Commonly Hamza Abbaali
Lunchbox Jason Brown
Roy Justin Brown
Team Allegiancelogo std.pngTeam Allegiance
Country Alias Name
Suspector Ayden Hill
Cratos Carlos Ayala
Naded Brett Leonard
eL TowN Visal Mohanan
Team Liquidlogo std.pngTeam Liquid
Country Alias Name
Ace Aaron Elam
APG Bradley Laws
Heinz Richie Heinz
UnLegit Kevin Smith
Renegadeslogo std.pngRenegades
Country Alias Name
Spartan Tyler Ganza
Ninja Tyler Blevins
StelluR Braedon Boettcher
Victory X Cameron Thorlakson
Noble eSportslogo std.pngNoble eSports
Country Alias Name
Calm Tyler Mozingo
Swift Kill Alex Ramirez
Penguin Zane Hearon
Rayne Tim Tinkler
Cloud9logo std.pngCloud9
Country Alias Name
Cloud Scott Holste, Jr.
Hysteria Jacob Reiser
Assault Cletus LoRusso
Danoxide Dan Terlizzi

Qualified from EMEA Regional Finals[edit]

ExceL eSportslogo std.pngexceL eSports
Country Alias Name
Lunny Casey Lunn
Snakey Arkel Brown
CreepeazY Kyle Thompson
Riotz Max Cottle
FAB Games eSportslogo std.pngFAB Games eSports
Country Alias Name
Doodle Daniel Petersen
Kimbo Robby El-Zein
MonKey Lukas Buchner
Speed Maik Dyck
Epsilon eSportslogo std.pngEpsilon eSports
Country Alias Name
BUK20 Alex Buck
BUK57 Will Buck
Jimbo James Bradbrook
Snipedrone Michael Juchau
Team infusedlogo std.pngTeam infused
Country Alias Name
Chalkie Jake White
BlackJack Jack Lewis
TuFoxy Perry Kenyon
Ramirez Andrew Corrigan

Qualified from ANZ Regional Finals[edit]

Team Immunitylogo std.pngTeam Immunity
Country Alias Name
Benno Aaron Bennett
Junior Teddy Joe Jr.
Seduce Daniel Franken
Voltage Matthew Barker
Team Exile5logo std.pngTeam Exile5
Country Alias Name
Bald Owen Trembath
Adz Adam Hall
Colt Jakob West
Zerkil Hayden Stavely

Qualified from LATAM Regional Finals[edit]

Chosen Squadlogo std.pngChosen Squad
Country Alias Name
DanyKnight Daniel Rivas
Dragoniak Raúl Pichardo
Elioh Elias Alvarado
Dualitat Sebastian Cebado

Qualified from Asia Regional Finals[edit]

Team Skyfirelogo std.pngTeam Skyfire
Country Alias Name
Axis Juan Miguel Rodriguez
BLaQkRoW Joshua Lim
Mobius Francisco Adriano
Avenger Amos Goh